In de mooie Kapel op ’t Rijsselt in Eefde was op zaterdag 21 oktober 2017 het videoconcert Universe Suite van videokunstenaar Ewout van Roon. De basis van het concert waren de videobeelden van Ewout en de live-muziek van de Tsjechise gitarist David Wurzcel. Daarnaast hadden ook beeldend kunstenaar John Ligtenberg, urbex-fotograaf Wil Westerweel, het koor Qoorieus en ons koor een aandeel aan het concert. Speciaal aan dit concert was dat telkens filmbeelden werden vertoond met daarbij live-muziek van de gitarist of de koren. Ewout van Roon had het geheel samengesteld. Hij heeft vooraf bij een repetitie van ons koor video-opnamen gemaakt van het nummer Adiemus en deze opnamen verschenen op groot scherm toen we dit nummer zongen tijdens het concert. We zongen ook Levenskunst en Oud mooi, twee nummers die door Ewout van Roon geschreven zijn. Het was een prachtige, zeer gevarieerde avond. We hebben nog niet eerder op zo'n manier deelgenomen aan zo'n kunstproject. Een zeer bijzondere ervaring!
Top